Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 

Z inicjatywy Dyrektora szkoły wzięliśmy udział w projekcie Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, którego głównym punktem była wspólna lekcja wirtualnego dziedzictwa "How are you doing?" Dn. 14 maja 2021 r. uczniowie kl. VII i nauczyciele z naszej szkoły spotkali się online z uczniami Szkoły Podstawowej w Sielcu (woj. lubelski, pow. chełmski) i Średniej Szkoły w Werenowie (obwód grodzieński, Białoruś), aby zaprezentować najciekawsze miejsca dziedzictwa kulturowego w swoich miejscowościach i regionach.


 

Encounter Edu

    W drugim tygodniu marca 2021 r. uczniowie klas IV-VIII mogli wziąć udział serii zajęć prowadzonych na żywo z brytyjskich farm w ramach programu Science Farm Live 2021. Prowadzące pokazały jak wygląda praca na owczej i kurzej farmie oraz opowiedziały o przyszłym wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy w rolnictwie.

 

 


 

Podziękowanie

Podziękowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za udział uczniów naszej szkoły we w wydarzeniach związanych z kodowaniem w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

(dokument w PDF)

 


 

Projektanci Edukacji 2021

     Zdobyliśmy grant w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”. Konkurs polegał na przygotowaniu pomysłu na projekt edukacyjny. Zrealizujemy projekt pt. Poradnik zda(o)lnego ucznia, który pozwoli uczniom rozwijać talenty i nauczy wytrwałości w dążeniu do celu. Otrzymaliśmy grant na realizację pomysłu (tysiąc zł), dyplomy Projektantów Edukacji, wpisanie szkoły na Mapę Dobrze zaPROJEKTowanej Edukacji oraz półroczną prenumeratę magazynu FOCUS dla naszej placówki.

     Członkiniami grupy projektowej są uczennice Ewa Kirdylewicz, Karolina Olesiuk i Julia Pszczołak, a nauczycielem - opiekunem grupy konkursowej Joanna Jakubowska.

     „Projektanci edukacji” (kiedyś „Projekt z klasą”) to największy ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.

 


 

W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 z inicjatywy Komendy Głównej Policji został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.

Spot w wersji z audiodeskrypcją i bez jest do pobrania ze strony Kuratorium Oświaty w Białymstoku 

 


 

Kolejny grant w ramach #Superkoderów

Nasza szkoła znalazła się w gronie wyróżnionych placówek, które w ramach #Superkoderów otrzymały kolejny grant "Programowanie - Ekologia na co dzień", którego organizatorem jest Fundacja Orange. Otrzymaliśmy środki na zakup zestawu Photon Ekologia, w skład którego wchodzą dwa roboty Photon, mata suchościeralna, moduł Magic Dongle oraz inne akcesoria do przeprowadzenia zajęć w klasach I - IV. 

Photon™ Moduł Ekologia został opracowany we współpracy z ekspertami i metodykami w ramach programu #SuperKoderzy Fundacji Orange. To kreatywne podejście do kształtowania postaw proekologicznych, nauczania ekologii i ochrony środowiska, które może zostać wykorzystane przez nauczycieli różnych przedmiotów, na różnych etapach edukacji. Scenariusze opierają się na treściach zawartych w podstawie programowej, które wyznaczają cele związane z kształtowaniem w dzieciach i młodzieży postawy szacunku dla środowiska przyrodniczego, upowszechnianiem wiedzy o zasadach zrównoważonego rozwoju, motywowaniem do działań na rzecz ochrony środowiska oraz rozwijaniem zainteresowania ekologią. 


 

List Rzecznika Praw Dziecka

o uruchomionym całodobowym Dziecięcym Telefonie Zaufania i czacie internetowym, w związku z utrudnionym dostępem do uzyskania pomocy psychologicznej w sytuacji wystąpienia takiej potrzeby.

LIST